Badminton znowu w Złotym Stoku

Po ponad dwóch latach „Strefowy Finał” w badmintonie powrócił do Złotego Stoku. 3 listopada na naszych kortach gościliśmy zawodników i zawodniczki z siedmiu szkół ze strefy wałbrzyskiej: SP Duszniki Zdrój, SP Jedlina Zdrój, SP Wałbrzych 6, SP Wałbrzych 15, SP Szczytna, SP Jugowice i gospodarze – SP Złoty Stok.

Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII i VIII), oraz Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsi).

Stawką był oczywiście tytuł mistrza strefy wałbrzyskiej ale też awans do finału dolnośląskiego. Aby awansować do finału wojewódzkiego należało wywalczyć jedno z trzech pierwszych miejsc.

Z naszych zawodników najlepiej spisały się starsze dziewczęta – zdobyły wicemistrzostwo strefy wałbrzyskiej, oraz młodsi chłopcy – zajmując III miejsce awansowali do finału wojewódzkiego. Niewiele do awansu zabrakło naszym pozostałym drużynom, obie walczyły o miejsca III w bezpośrednich pojedynkach, jednak przeciwnicy, nieznacznie, ale okazali się lepsi. Naszym pozostały IV miejsca.

22 i 23 listopada będziemy trzymać kciuki za występ naszych dwóch drużyn w FINALE WOJEWÓDZKIM, który odbędzie się we Wrocławiu w hali „Hasta La Vista”.

ss i kw