„Bezpieczne ferie”

14 stycznia 2022r. spotkanie  z przedstawicielami Policji.

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Ale zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania podczas  zimowej przerwy.

Przed feriami zimowymi odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji z uczniami naszej szkoły, którzy poruszyli temat bezpieczeństwa podczas ferii.  Policjanci przypomnieli o zagrożeniach związanych z niewłaściwego dobierania miejsca na zimowe zabawy takich jak bliskie sąsiedztwo ulic lub zbiorników wodnych. Uczestnikom przypomniano również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się w porze wieczorowej i konsekwencjach związanych  z nieprzestrzegania tego przepisu.

Tematem spotkania oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie ferii i zakazie korzystania z  zamarzniętych akwenów wodnych, były zagrożenie czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu, oraz  samotnego przebywania w domu.

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Miejmy nadzieje, że prewencyjne działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przyniosą pozytywne efekty.

pedagog szkolny